044 235-10-10
044 235-23-23
Обратный звонок
Оставить заявку

Як зняти особу з реєстрації місця проживання: судові і позасудові шляхи

Багато кого цікавить сьогодні питання зняття з реєстрації особи, яка проживає у квартирі, або будинку. 

Щоб його вирішити, можна скористатися двома шляхами: зняти особу з реєстрації за добровільною згодою або звернутися до суду. В першому випадку ця особа повинна написати заяву за місцем знаходження помешкання, де вона зареєстрована, до міської або сільської ради, або до центру адміністративних послуг. За цю послугу треба сплатити адміністративний збір: 27 грн. 20 коп. Це 0,85 % від мінімальної зарплати на сьогодні.

Щоб усунути перешкоди зареєстрованої особи в користуванні житлом, його власник звертається до суду, подає позов. На підставі рішення суду зареєстрована особа позбавляється права на користування житлом, її знімають з реєстрації.

В ситуації, коли особа не має можливості подати заяву самостійно, на підставі довіреності це може зробити її представник. Після подання заяви і інших документів органом реєстрації приймається рішення зняти особу або відмовити їй у знятті з реєстрації. Відомості про зняття вносяться у паспорт чи інший документ, що є посвідченням особи громадянина.

Одночасно, знімаючись з реєстрації, особі можна оформити реєстрацію за новим місцем проживання. Особа звертається до органу, що займається реєстрацією за місцем знаходження нового будинку чи квартири. Адміністративний збір треба сплатити лише за 1 послугу, а не окремо за зняття з реєстрації і нову реєстрацію в новому приміщенні.

Бувають такі випадки, коли особа не згоджується добровільно знятися з реєстрації. У цьому разі власник житла має повне право звернутися до органів, які вище зазначені, з необхідними документами, які повинні підтвердити його право власності на житлове приміщення: інформаційною довідкою,  свідоцтвом права на нерухоме майно. Ці або інші документи, підтверджуючі право власності на майно, будуть підставою для зняття особу з реєстрації.

Якщо у особи припиняється право власності на користування майном, у тому числі на житло, у членів його родини також припиняється право на користування и проживання у цьому приміщенні.

Особа, яку без згоди зняли з реєстрації, може відновити свої права в суді. Не завжди зняття поза судом з реєстрації може забезпечити 100% гарантію остаточного зняття особи з реєстрації.

Судовий шлях поможе вирішити питання зняття з реєстрації. Щоб позбавити особу права на користування житлом та зняти з реєстрації, треба встановити її належність до членів сім’ї власника приміщення. 

Розглянемо ситуацію, коли власник хоче позбавити право на користування житлом або зняти з реєстрації особу – члена сім’ї. Згідно Житлового кодексу членами сім’ї вважаються:

Дружина (чоловік) власника, а також його батьки і діти

Інші особи, які постійно проживають з наймачем разом, ведуть спільне господарство

Особу суд може позбавити право користуватися житловим приміщенням, якщо понад 1 року вона не проживає у цьому будинку без поважних причин. 

Якщо член сім'ї припинив проживати у житловому приміщенні власника, після того, як спливе 1 рік (коли житло є приватною власністю), и півроку (коли житло є комунальною власністю) власник може звернутись до суду з позовом визнати особу, що втратила право на проживання в приміщенні, і як наслідок – зняти її з реєстрації.

В кожному випадку суд встановлює причині відсутність або наявність поважності причин для того, щоб припинити користування житлом особі, яка припинила проживати у цьому приміщенні тривалий час.

У другій ситуації особа, яку позбавляють реєстрації, не вважається членом сім'ї власника житлового приміщення. У цьому випадку власнику треба звертатися до суду у будь який час. У  позові він визнає,  що особа втратила право користуватися квартирою або будинком і її треба зняти з реєстрації.

Розглядаючи таку заяву власника квартири, суди можуть по-різному застосовувати норми права. Власник, щоб позбавити особу користуватися житлом, звернувся до суду. Однак 3 судові інстанції не задовольнили цей позов. Суди визнали поважною причину відсутності особи, яку власник хоче зняти з реєстрації. Якщо сімейні відносини з власником припинені, це не може позбавити особу її права користуватися житлом.

Власника не задовольнило рішення судів і він звернувся до ВС України. Верховний Суд задовольнив позов. Особу позбавили права користуватися житловим приміщенням. Постановою ВСУ від 16.11.2016 по справі №6-709цс16 наголошено, що власник може вимагати від осіб, які не мають з ним родинних зв'язків, також не є членами сім’ї або особами, які разом проживають і ведуть спільне господарство,  у будь-який час усунення порушень свого права власності. Цей висновок ВСУ будь які суб’єкти владних повноважень можуть використовувати як нормативно-правовий акт, який містить відповідну норму права. Крім цього, висновок можуть враховувати інші суди загальної юрисдикції, коли застосовують такі правові норми.

Як тільки постанова набере чинності, власник може звернутися з заявою і рішенням суду до органу реєстрації за місцем знаходження житлового приміщення (міської або сільської ради), щоб зняти особу з реєстрації. 

← Вернуться назад
Оставить заявку Не нашли подходящий объект?
Мы поможем вам!

Отзывы клиентов

Большое спасибо сотрудникам компании, очень приятные, отзывчивые, внимательные. Виктория выполнила свою работу очень квалифицированно. В случае необходимости хотелось бы еще раз сотрудничать с ней. Очень благодарна !!

 

    Огромное спасибо за оформление сделки, все четко, профессионально и быстро, грамотно. Очень довольна сотрудником. Спасибо !

 

Аня Опанасова - очень внимательная, приятная, интеллигентная. Очень приятно сотрудничать.
В следующий раз обратимся только к ней!!! 

Все отзывы...

Заявка на обратный звонок

Ваше имя*:
Ваш Телефон*:
Пожалуйста, укажите все данные, чтобы мы могли связаться с вами и помочь!
Отправить

Жалоба директору

Ваше имя*:
Ваш e-mail*:
Жалоба*:
Пожалуйста, укажите все данные, чтобы мы могли связаться с вами и помочь!
Отправить

Оставить заявку на подбор объекта недвижимости

Ваше имя*:
Ваш Телефон*:
Вид недвижимости:
Сделка:
Сообщение*:
Пожалуйста, укажите все данные, чтобы мы могли связаться с вами и помочь!
Отправить